Privačiuose namuose grindų ir sienų įtrūkimai gali atsirasti dėl pamatų nusėdimo, kurio priežastis – nusilpęs pastato pagrindo gruntas.
Privačiuose namuose grindų ir sienų įtrūkimai gali atsirasti dėl pamatų nusėdimo, kurio priežastis – nusilpęs pastato pagrindo gruntas. Tam, kad pašalintume įtrūkimo atsiradimo priežastį, būtina visų pirma pašalinti pirminę priežastį, t. y. sustiprinti gruntą ir pakelti pamatus į projektinį lygį. Pats paprasčiausias būdas tai atlikti – naudoti „URETEK“ geopolimerinių injekcijų technologiją.
Stabilią privataus namo būklę lemia be kitų priežasčių ir grunto, ant kurio pastatytas namas, būklė. Reikia nepamiršti, kad namo pamatai spaudžia gruntą ir gali palaipsniui nusėsti. Jei nusėdimas neviršija leistinų normų, namas išlieka stabilus. Bet tais atvejais, kai pamatų nusėdimo rodikliai yra per dideli, taip pat jeigu skirtingos pamatų dalys nusėda nevienodai, t. y. atsiranda smukimas, reikia imtis veiksmų.
Kai pamatai smunka, atsiranda grindų, laikančiųjų ir nelaikančiųjų sienų, perdangų ir pertvarų pažeidimo pavojus. Be įtrūkimų galimi langų ir durų angų perkreipimai, inžinerinių jungčių gedimai ir t. t. Tokiais atvejai elementarus sienų ir grindų įtrūkimų užtaisymas nėra veiksmingas, nes jis nepašalina jų atsiradimo priežasties, kuria labai dažnai tampa grunto nusilpimas.
Grunto nusilpimą gali sąlygoti netinkamas požiūris į statybos darbų atlikimą, kai pamato gruntas nebuvo pakankamai sutankintas. Pasitaiko ir avarinių situacijų, kai grunto savybės pasikeičia dėl vandentiekio, kanalizacijos arba požeminių rezervuarų avarijų. Neigiamą įtaką gruntui gali turėti ir gruntinių vandenų lygio svyravimas.
Grunto sustiprinimas ir pamatų stabilizavimas
Dažnai grunto sustiprinimo ir namo pamatų kėlimo darbams naudojama sunki statybos technika. Atliekant tokius darbus gyventojams reikia išsikraustyti iš savo namų. Tam, kad būtų prieiga prie pamatų, vykdomi rimti žemės darbai. Tokias atvejais visas grunto sustiprinimo ir pamatų sutvirtinimo darbų ciklas trunka apie 1–1,5 mėnesio.
Šiandien „URETEK“ geopolimerinių injekcijų metodai leidžia sustiprinti gruntą ir pakelti pamatus iki projektinio lygio tik per 2–3 dienas. Taikant šį metodą ne tik nereikia vykdyti kapitalinio remonto name – nereikia net iškelti gyventojų. Visi darbai, susiję su geopolimerų injekcijomis, vykdomi paviršiuje palei pastato perimetrą arba vidaus patalpose, metodas nereikalauja sunkios statybos technikos naudojimo.
Geopolimerų injekcijos
Grindų ir sienų įtrūkimams pašalinti privačiuose namuose naudojami du „URETEK“ geopolimerų injekcijų metodai. Metodas Deep Injection leidžia pakelti pamatus ir pakankamai giliai sustiprinti gruntą; metodas Slab Lifting suteikia galimybę pakelti apatinio aukšto grindų betonines plokštes, atliekant geopolimerų injekcijas tiesiai po betonu – į tarpą tarp plokštės ir grunto.
Po injekcijos geopolimerų dervos greitai plečiasi, užpildo visas ertmes, sustiprina gruntą ir suformuoja vertikaliai nukreiptą spaudimą. Dervų susistruktūravimas ir sukietėjimas trunka tik 15 minučių. Jeigu injekcijos daromos į drėgnus gruntus, geopolimerai pašalina drėgmę, sustiprina gruntą ir nereaguoja su vandeniu.
Norint kontroliuoti konstrukcijų pakėlimą ir įtrūkimų pašalinimą naudojami lazeriniai lygio matuokliai; šių prietaisų matavimo paklaida – iki ±1 mm. Injekcijos atliekamos per 12–15 mm skersmens gręžinius, kurie gręžiami grunte aplink pastatą arba pastato apatinio aukšto betoninėse grindyse.