Kaip ir visiems kitiems pastatams, didelę istorinę ir kultūrinę vertę turintiems objektams gresia natūralus susidėvėjimas ir iš to kylančios pasekmės. Nacionaliniam ar pasauliniam kultūriniam paveldui priklausančius objektus reikia atkurti, restauruoti arba rekonstruoti taip, kad konstrukcijų pažeidimai būtų minimalūs, nesvarbu, ar tai būtų sienų ir grindų remontas ar pamatų pakėlimas ir sutvirtinimas. Istorinių pastatų pažeidimus galima sumažinti naudojant “URETEK” geopolimerų technologiją.
Katedra, kaip ir kiti istoriniai Rygos pastatai, stovi ant ąžuolinių polių, kurie į Dauguvos pakrantės žemę buvo įkalti dar 13 amžiaus pradžioje.
Deja, bet pastaraisiais dešimtmečiais gruntinio vandens lygis mieste pradėjo kristi. Viena iš priežasčių - ant Dauguvos upės pastatytos Rygos hidroelektrinės poveikis, kuri sezono metu ir esant reikalui uždaro šliuzus, reguliuojančius upės vandens lygį. Dėl šios priežasties upės vandens lygis nėra stabilus ir miesto gruntinio vandens lygis krenta. Vandens lygiui krentant ąžuoliniai poliai ėmė kyšoti ore bei pradėjo irti, o dėl to visas katedros pastatas pradėjo sėsti.
Apie architektūrinio paminko sėdimą bylojo daugybė plyšių pastato sienose, todėl buvo tik laiko klausimas – kada reikės imtis kapitalinių renovacijos darbų.
Latvijos evangelikų liuteronų bažnyčia kreipėsi į "URETEK" komandą ieškodama alternatyvių pamatų sutvirtinimo būdų. Vykdant bandomuosius darbus buvo panaudota „URETEK“ technologija: po pastatu 4 metrų gylyjeišvirkštos geopolimerinių dervos, kurios sutankino aplink polius esantį dirvožemį. Tokiu būdu injekcijų vietose sėdimą pavyko sustabdyti ir išsaugoti įspūdingą bažnyčią būsimoms kartoms.
Geopolimeras ne tik sutvirtino gruntą, bet ir aplink dar nesuirusius polius suformavo apsauginį sluoksnį, kad būtų išsaugota jų pirminė laikančioji struktūra.
Katedra yra pastatyta buvusių kapinių vietoje, tad po pastatu yra daug žmonių palaikų, kuriuos reikia apsaugoti. "URETEK" technologija, palyginti su kitais šiandien naudojamais metodais, mažiausiai trikdo aplinką darbo zonoje, ir tai buvo dar viena priežasčių, kodėl darbus buvo nuspręsta atlikti būtent injekcijų būdu.
URETEK Baltic darbus, šiame unikaliame UNESCO pasaulinio paveldo sąraše, esančiame pastate, atliko ypač atsakingai ir operatyviai, , o vėlesni dirvožemio tankio testai įrodė, kad bandomasis darbas pavyko.
Kai reikia pakelti ar stabilizuoti nusėdusį istorinį pastatą, "URETEK“ technologija yra geriausias sprendimas. Tokie darbai atliekami be vibracijos, nekeliant pavojaus kitiems gretimai esantiems seniems pastatams ir netrikdant pastate vykstančio gyvenimo ir veiklos.
Buvusioje Mostės dvaro grūdų džiovykloje vanduo buvo išplovęs 1,5 metrų gylyje esantį gruntą po džiovyklos kaminu, todėl jis buvo nusėdęs 5 cm ir buvo didelė tikimybė, kad sėdimas tęsis. Tyrimų metu paaiškėjo, kad kamino dūmtraukiai buvo pasislinkę leidžiamos tolerancijos ribose, todėl buvo nutarta kėlimo neatlikti ir "URETEK" technologijos pagalba buvo stabilizuotas po kaminu esantis gruntas ir grunto keliamoji galia buvo atstatyta.
Visas darbas truko 4 valandas. Užsakovas buvo labai nustebęs ir patenkintas darbo rezultatu, nes manė, kad po kaminu esančio grunto stabilizavimas yra neįmanoma ir per brangi užduotis..
Restauruodamas istorinį smuklės pastatą, projektuotojas padidino pastato apkrovas, todėl kilo įtarimas, kad pastatas pradėjo sėsti. Statybos darbai buvo nutraukti ir buvo pradėta ieškoti nusėdimo požymių. Buvo prieitaišvados, kad nusėdimo tikimybė yra didelė ir pastatui reikia papildomos stabilizacijos. Nusėdimas tapo pavojingas dėl to, kad vienas namo kampas rėmėsi į buvusią miesto sieną, kuri nesėdo. Toks netolygumas sąlygojo greitą namo lūžimą. Be kita ko, namo pamatai buvo padaryti iš tam laikmečiui būdingų sukrautų paprastų akmenų, todėl namui sėdant dalis akmenų tiesiog išslydo į išorę, o tai paskatino pamatus prarasti savo keliamąją galią.
"URETEK" technologijos pagalba visų pirma greta sukrautų akmenų buvo atlikti stabilizavimo darbai, siekiant paremti ir sujungti esamus pamatus. Tik po to "URETEK" komanda pradėjo po sukrautais akmenimis esančio grunto stabilizavimo darbus. Visi darbai truko 9 valandas. Kiek pinigų ir laiko dėl to sutaupė klientas, deja nėra žinoma, nes užsakovas nuo pat pradžių nenorėjo stabilizuoti pamatų atkasimo būdu.
Pirogovo-Toome pakalnė yra viena iš lankomiausių parko zonų Tartu mieste. Prieš kelerius metus pakalnė buvo atnaujinta, tačiau atliekant statybos darbus pradėjo sėsti viena, buvusiam Tartu universiteto profesoriui Nikolajui Pirogovui skirto paminklo, pusė. Kadangi nebuvo jokios su paminklu susijusios inžinerinės techninės dokumentacijos, paminklo stabilizavimas ir pakėlimas "URETEK" komandai buvo gana didelis iššūkis, nes darbus teko atlikti bandymų ir klaidų metodu. Greta to, kad nebuvo dokumentacijos, darbų atlikimą taip pat apsunkino aplinkybė, kad prieš karą Pirogovo-Toome pakalnės vietoje buvo kino teatras "Central" ir kavinė, į kuriuos pataikė aviacinė bomba ir kurių griuvėsiai buvo išlyginti ir padaryta pakalnė. Tai savo ruožtu reiškė, kad pakalnėje slypi seni pamatai, rūsiai, praėjimai ir sandėliai.
Gruntą po paminklu pavyko stabilizuoti ir nusėdusią paminklo pusę pakelti į pradinį aukštį.
1776 m. ant Talino Toompea kalvos pastatytas trijų aukštų didiko namas pirmame šio amžiaus dešimtmetyje pradėjo sėsti. Fasade ir pertvarinėse sienose atsirado gana dideli plyšiai, todėl naujas pastato savininkas pradėjo ieškoti problemos sprendimo ir kreipėsi į "URETEK" komandą. Buvo žinoma, kad pastatas yra buvusio gynybinio griovio vietoje, todėl statybos sąlygos buvo be galo sudėtingos.
Pirmajame darbų etape buvo padaryta jungianti nauja laikančioji pagalvė tarp po pamatais esančių medinių plaustų ir aplink juos, siekiant tolygiai paskirstyti namo svorį ant grunto. Antrajame etape buvo pragręžta ši laikančioji pagalvė ir injektavimo būdu padaryta tvirtesnė ir platesnė laikančioji pagalvė. Trečiajame etape buvo pragręžtos abi anksčiau padarytos pagalvės iki laikančio grunto. Ten buvo injektuota "URETEK" geopolimerinių dervų ištraukimo būdu. Tokiu būdu buvo vientisai užpildytas gruntas nuo laikančio grunto iki aukščiau padarytų pagalvių. "URETEK Baltic" komanda injektavo geopolimerinių dervų iki 7 metrų gylyje ir papildomai buvo atliko injekcijas į jau sutrūnijusius plaustus, siekiant sutvirtinti dar išlikusius rąstus ir pakeisti supūvusius rąstus tvirtu geopolimerų ir grunto mišiniu.
"URETEK" komanda parengė darbų ir darbų eigos patikrinimo planus. Pradžioje buvo atlikti papildomi nauji geologiniai tyrinėjimai. Be to, buvo nustatyta, kad pastatas yra pastatytas ant medinių plaustų, kurie jau buvo visiškai supuvę. Akmeniniai namo pamatai buvo pakloti ant medinių plaustų, todėl pirmiausia vietoj supuvusios medienos reikėjo kuo greičiau padaryti naują laikantį "plaustą". Tam buvo pasirinktos specialios "URETEK" geopolimerinėsdervos.
Visas darbas truko 6 darbo dienas ir darbų atlikimo metu namo gyventojams ir ten veikiančios įmonėms nereikėjo niekur išsikraustyti ar stabdyti savo veiklos.