Grindys sėda! Kaip pakelti pamatus? | URETEK
Põrand vajub

Grindys sėda! Kaip pakelti pamatus?

Grindų sėdimas. Kaip atstatyti ar pakelti pamatus ir grindis?

Įvadas

Į seno namo renovavimą galima žiūrėti kaip į įdomų užsiėmimą, kuris yra visos šeimos tikslas – atstatyti namą, kuris pavirs naujuoju jūsų būstu. Šis procesas dažnai trunka metus, o kartais ir dešimtmečius. Renovuojant remontuotinų dalykų sąrašas dažnai būna pakankamai ilgas, todėl kai kurie smulkesni darbai lieka antrame plane, nes atrodo, kad prioritetinių darbų ir taip yra pakankamai. Todėl gali atsitikti taip, kad nedidelis įtrūkis sienoje liks nepastebėtas. Toks nedidelis įtrūkimas, iš pradžių vertinamas kaip kosmetinis trūkumas, gali būti pavojaus ženklas, kad problema yra rimtesnė – sėda namo pamatai ar grindys.

Dažniausiai senų namų savininkai numano, kad gali iškilti netikėtų ir nemalonių problemų, dėl kurių reikia nedelsiant imtis veiksmų ir kurios yra susijusios su finansiniais iššūkiais. Naujų namų savininkai tikisi, kad priežiūrai skiriamas laikas ir medžiagų sąnaudos bus gerokai mažesnės. Tačiau, deja, naujų namų pamatai ir grindys nusėda kur kas dažniau nei yra manoma. Naujame name pirmasis sėdančių grindų požymis gali būti sumažėjęs grindų šildymo efektyvumas, tačiau gali kilti ir kitų, į senus namus kitų panašių problemų.

Gelbėkite – mano pamatai sėda!

Seno namo grindų klojimas ir apšiltinimas – grindys nusėdusios

Įvairūs vidinių ir išorinių sienų įtrūkimai, tarpai tarp grindlenčių ir sienų, nuožulnios ar iš dalies nusėdusios grindys, pasvirę arba stringantys langai ir durys – tai požymiai rodantys apie rimtą pavojų visam namui ir jo pamatų sėdimą – namo pamatai sėda! Pastato nusėdimas – tai procesas, kurio metu pamatai pradeda sėsti veikiami aplinkos, dėl nekokybiškų darbų ar pasikeitus grunto savybėms. 

Iš pirmo žvilgsnio pamatų pakėlimas ir stabilizavimas gali pasirodyti varginantis užsiėmimas, nes didesni pažeidimai ir ilgalaikės problemos iškarto nėra nepastebimos. Tačiau šiai problemai spręsti būtina greitai imtis atitinkamų veiksmų. Pamatų nusėdimas laikui bėgant gali sukelti kur kas rimtesnių rūpesčių: 

 • sienų ir grindų pažeidimus bus sunkiau ištaisyti arba jie bus negrįžtami;
 • laikui bėgant vis didesni įtrūkimai į namus praleidžia  vėją ir drėgmę, su laiku gali atsirasti pelėsis;
 • didėja šilumos nuostoliai, būstas yra šaltesnis, todėl mažėja pastato energinis naudingumas;
 • gali sutrūkti vandens ar šildymo vamzdžiai;
 • atsirasti elektros instaliacijos sutrikimų. 

Dažnai padarytai žalai taisyti išleidžiama daug pinigų, tačiau nesusitvarkoma su problemos esme ir nesiimama pamatų stabilizavimo darbų. Tokiu būdu įvairūs rūpesčiai nuolatos kartojasi ir reikalauja vis daugiau namo priežiūros išlaidų. Veiksmingiausias būdas apsaugoti pastatą nuo didelių pažeidimų – jį stabilizuoti ir pakelti pamatus į pradinę jų padėtį. 

Priežasčių, kodėl pradėjo sėsti namo pamatai ir grindys, yra daug, dažniausiai jos atsiranda jau namo statybos metu. Štai keletas iš šių priežasčių:

 • prieš statant namą nebuvo atlikti reikiami geologiniai tyrimai, namas buvo pastatytas ant silpno grunto arba prieš statant pamatus gruntas buvo netinkamai paruoštas ar sutankintas;
 • namas pastatytas neįrengus drenažo;
 • dėl nekompetentingos rekonstrukcijos pamatų apkrova yra netinkama;
 • vandentiekio, nuotekų ar šilumos tinklai susilpnino grunto stabilumą;
 • jeigu sėda grindys, gali būti, kad statant pamatus nebuvo tinkamai sutankintas grunto paviršius.

Kaip atstatyti nusėdusius pamatus arba grindis?

Nustačius, kad sėda namo pamatai ir grindys, reikia pagalvoti apie pastato pakėlimą. Tie, kurie anksčiau negirdėjo apie pamatų renovavimą ir pakėlimą, tokie darbai gali atrodyti kaip labai daug laiko atimantys ir didelės apimties, dėl kurių reikia išsikraustyti iš namų. Galima net pagalvoti, ar toks dalykas išvis yra įmanomas ir kokio dydžio krano prireiks? Taigi, gali kilti jausmas, kad belieka padaryti blogą ar blogesnį pasirinkimą. Ar pradėti daug laiko ir pinigų reikalaujančius darbus, dėl kurių reikia išsikraustyti iš namų arba atidėti problemos sprendimą neapibrėžtai ateičiai, žinant, kad situacija ir toliau vis blogės? 

Paprastas sprendimas galėtų būti nusėdusį grindų paviršių užpilti betonu. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai geras būdas išlyginti grindis. Tačiau iš tikrųjų toks sprendimas gali padaryti dar didesnę žalą, nes šviežias betonas dar labiau apsunkina minkštą gruntą, todėl sėdimas gali tapti dar intensyvesnis. Antra, betono džiūvimo metu pastato negalima naudoti. 

Gyventojų ar darbuotojų ir daiktų iškėlimas iš statinio ir pastato išmontavimas bei surinkimas naudojant neefektyvias arba tiesiog sudėtingas technologijas yra didžiulis darbas. Dėl šios priežasties pamatų pakėlimas ir stabilizavimas paliekamas neapibrėžtai ateičiai.

Nusėdusių grindų ir pamatų restauravimas

O jeigu pamatų atstatymas, betoninių grindų ar rąstinio namo pakėlimas, pastato stabilizavimas yra švarus ir greitas procesas, nereikalaujantis papildomo pasiruošimo – išsikraustymo iš namo ir baldų perkraustymo? Ką daryti, jeigu įtrūkusias sienas ir įtrūkimus tarp sienų ir grindlenčių būtų galima sutvarkyti per vieną dieną, nelaukiant, kol naujas betonas sukietės?

Atsakymą į šį klausimą siūlo trijose Baltijos šalyse veikianti ir grunto nešančią galią gerinimu geopolimerais bei pamatų stabilizavimu užsiimanti bendrovė „URETEK Baltic“. Bendrovė „URETEK“ naudoja geopolimerų injekcijų technologiją, kuri leidžia naujoviškai ir patogiai spręsti minėtas problemas. „URETEK“ technologija turi plačią pritaikymo sritį ir gali būti naudojama betoninėms grindims, visam rąstiniam namui ar net daugiabučiui pakelti, išlyginti gruntą, stabilizuoti pamatus ir daugeliu kitų atvejų. „URETEK“ specialistų siūloma technologija užtikrina greitą, patogų ir aplinką tausojantį pastato pakėlimą, o problemą galima išspręsti netrikdant kliento kasdieninio gyvenimo ir ūkinės veiklos.

Kokiu būdu URETEK geopolimerai padeda pakelti ir stabilizuoti pamatus?

Dėl inovatyvios technologijos bendrovės „URETEK“ atliekami darbai yra itin vertinama pastatų pamatų ir perdangų pakėlimo bei renovavimo alternatyva. Palyginti su įprastiniais, dažnai sudėtingais ir aplinkai nedraugiškais būdais, tokia technologija turi daug privalumų. Geopolimerų injekcijos nuo įprastų pastato pakėlimo būdų skiriasi tuo, kad nereikia atlikti kasimo ir griovimo darbų, todėl yra patogūs klientams ir prisideda prie aplinkos tausojimo. „URETEK“ technologija taip pat nekelia vibracijos ir netrukdo kaimyniniams pastatams.

Naudojant „URETEK“ siūlomą geopolimerų technologiją, nusėdimas sustabdomas greitai ir nepastebimai. Per 12–32 mm skersmens gręžinį nustatomas grunto problemų, pamatų ir perdangų sėdimo priežasties pobūdis, į gruntą „įpurškiamas“ ekologiškai neutralus geopolimerinių dervų mišinys. Derva įterpiama į gruntą, kur ji išplečia, kol sukietėja ir užpildo visas grunte esančias tuštumas ir ertmes. Dervos injekcijos metu namas ar kita konstrukcija pakyla ir grįžta į pradinę padėtį. Ši procedūra nereikalauja, kad gyventojai išsikraustytų iš namų ar iškraustytų baldus iš pastato. Darbų metu pastatas gali būti ir toliau naudojamas. Paprastai darbai užtrunka tik vieną ar tris dienas, o darbo vieta išlieka švari ir nedulkėta.

Pamatų pakėlimas

Naudojama medžiaga yra patentuotas geopolimerinių dervų mišinys. Unikaliomis geopolimerinių dervų mišinio plėtimosi savybėmis padidinama silpno grunto keliamoji galią, todėl pirminė pastato būklė yra greitai ir efektyviai atkuriama. Geopolimeras – tvirta, netirpi ir laiko poveikiui atspari, statybinių konstrukcijų nepažeidžianti medžiaga. Geopolimerinės dervos gali būti naudojamos visų rūšių, taip pat ir molio, gruntui užpildyti. 

Pirmą kartą skaitant galima pagalvoti, kad polimeras kuris yra cheminė medžiaga, gali turėti blogą poveikį dirvožemiui arba užteršti dirvožemyje esantį vandenį. „URETEK“ technologija naudojama daugiau nei keturiasdešimt metų. Buvo atlikta keletas medžiagų saugos mokslinių tyrimų ir eksperimentų, kurių rezultatai patvirtina, kad nerimas dėl taršos nėra pagrįstas. Medžiagos yra saugios tiek žmonėms, tiek ir aplinkai. Viskas reglamentuota ir sertifikuota pagal europinius standartus. 

„URETEK“ technologija pasižymi aplinkai nekenksmingu požiūriu. Pamatų pakėlimui taikant „URETEK“ technologiją nereikia nieko griauti ar kasti, nereikia gabenti didelių gabaritų medžiagų ar naudoti sunkiasvorių sunkvežimių, todėl sumažinama anglies dvideginio emisija, taupomi ištekliai ir tausojama aplinka. Jeigu kada nors prireiktų utilizuoti medžiagą, šis procesas niekuo nesiskiria nuo kitų statybinių medžiagų šalinimo. Polimerai, kaip ir plytos, betonas ar kitos statybinės medžiagos, yra reglamentuojamos statybinės atliekos, kurios turi būti pristatomos į statybos atliekų surinkimo punktus.

Todėl galima tvirtinti, kad bendrovės „URETEK“ atlikta pamatų pakėlimo procedūra taupo laiką bei pinigus ir yra ekologiškas pastato laikančių konstrukcijų sėdimo problemos sprendimas. 

Standartinėmis sąlygomis, atliekamiems darbams bendrovė „URETEK“ suteikia dviejų metų garantiją, o į gruntą įterpiamai medžiagai – dešimties metų garantiją. Tačiau patirtis rodo, kad prieš keturiasdešimt metų sustiprinti objektai išlieka stabilūs iki šių dienų. 

Bendrovės „URETEK“ paslaugų kaina priklauso nuo daugelio aplinkybių – problemos pobūdžio ir objekto pamatų dydžio. „URETEK“ specialistų vizualinis problemos įvertinimas, konsultacija ir pirminė apžiūra po grindimis yra nemokami. Po vizualinės apžiūros ir po grindimis esančio grunto patikrinimo klientams parengiamas asmeninis kainos pasiūlymas. 

„URETEK“ komanda siūlo nemokamą profesionalią konsultaciją pastato laikančiųjų konstrukcijų būklei įvertinti. 

Bendrovė „URETEK Baltic“ gruntą tankina keliais etapais:

 1. Vizualus „URETEK“ specialisto stebėjimas ir matavimas, kurio metu atliekamas pirminis matavimas ir apžiūra, siekiant suprasti probleminės vietos dydį ir problemos pobūdį. Po „URETEK“ specialisto vizualios apžiūros ir matavimų, klientui pateikiamas pirminis kainos pasiūlymas. Vizuali apžiūra ir matavimas klientui yra nemokami.
 2. Jeigu reikia, patikrinamas gruntas po grindimis. Jeigu problema yra rimtesnė, esant reikalui ir užsakovui sutikus, grindyse išgręžiama skylė ir vaizdo kamera apžiūrimos tuštumos po grindimis, dėl kurių nusėdo grindys ir pastatas. Pirmoji apžiūra po grindimis klientui yra nemokama.
 3. Esant poreikiui atliekami geologiniai tyrimai – tam tikrais atvejais būtina atlikti esamos grunto būklės geologinį tyrimą, kurį užsakovas gali užsisakyti pats arba padedamas bendrovės „URETEK Baltic“ specialistų. Geologiniai tyrimai parodo, koks gruntas yra po pastatu, kokio dydžio problema ir koks yra jos pobūdis.
 4. Jeigu sąlygos ir galutinis kainos pasiūlymas klientui tinka, su klientu yra suderinamas laikinas veiksmų planas ir darbai pradedami.

Vajunud pinnase tihendamine, tasandamine ja tõstmine


Raktažodžiai

WhatsApp Icon Susisiekite su mumis WhatsApp
Nemokama konsultacija +370 6262 9990