Požeminių konstrukcijų remontas ir hidroizoliacija | URETEK

Požeminių konstrukcijų remontas ir hidroizoliacija

Geopolimerinės dervos gali būti naudojamos požeminių statinių hidroizoliacijai ir sutvirtinimui.

Geopolimerai padeda hidroizoliuoti ir atstatyti požemines talpas, šulinius, kolektorius, kuro bakus, vamzdynus, kasyklas, rūsius ir kitas konstrukcijas.

Pilnai hermetiško požeminio statinio eksploatavimo metu gali atsirasti mikroskopinių įtrūkimų, į kuriuos vėliau patenka technologiniai arba dirvožemio skysčiai. Daugeliu atvejų skubus konstrukcijos remontas, pažeistų elementų pakeitimas, įtrūkimų užtaisymas negali visiškai gražinti hidroizoliacinių savybių, nes įtrūkimų atsiradimą galėjo sukelti grunto, kuriame yra konstrukcija, savybių pakitimas.

Jeigu požeminio statinio sienos pradėjo leisti skysčius, turbūt gruntas susilpnėjo, sumažėjo jo tankumas. Tokiomis situacijomis užtaisius įtrūkimus ir atstačius objekto savybes taip pat reikia sutvirtinti ir sustiprinti gruntą. Tai atlikti galima pagerinant grunto sutankinimą naudojant „URETEK“ geopolimerus.

Geopolimerinių dervų savybės

Svarbiu „URETEK“ geopolimerų privalumu laikytina tai, kad ši medžiaga nereaguoja su vandeniu. Geopolimerai paprasčiausiai išstumia vandenį į aplinką. Kai daroma geopolimerų injekcija į nusilpusį drėgmės prisotintą gruntą, vanduo išeina iš grunto, o pats gruntas sustiprėja ir sutankėja.

Be to, mažėja geopolimerais sustiprinto ir sutankinto grunto savybės sugerti vandenį. Dėl papildomų geopolimerų injekcijų sienų konstrukcijos įgauna hidroizoliacines savybes.

Darbas su šachtų ir tunelių sienomis

Neretai tuneliai, vamzdynai, šachtos ir kitos panašios konstrukcijos konstruojamos iš surenkamų elementų. Tokių konstrukcijų pažeistų elementų hidroizoliacijai ir surenkamų elementų siūlių ir sandarų hermetizavimui galima naudoti geopolimerines dervas. Dervų injekcijos atliekamos į gruntą, esantį prie pažeistų vietų ir surenkamų elementų.

Injekcijas galima daryti nuo žemės paviršiaus, neatkasant pažeistos konstrukcijos, arba tiesiai iš tunelio arba šachtos vidaus (esant tokiai galimybei). Atliekant injekcijas geopolimerinė medžiaga gali patekti į šachtos arba tunelio ertmę, o tai rodo, kad darbas buvo atliktas kokybiškai. Perteklinę medžiagą nuo vidinių paviršių galima tiesiog nupjauti.

Grunto drėgmės sugėrimo mažinimas

Dar viena tokių požeminių statinių kaip rūsiai, pamatai ir t. t. hidroizoliacinių savybių blogėjimo priežastis – nekokybiškas grunto, esančio prie konstrukcijų sienų, sutankinimas. Toks gruntas sugeria vis daugiau drėgmės, dažniau sušlampa, dėl to konstrukcijos sienos patiria nuolatinį vandens poveikį.

Šį procesą galima stabdyti sutankinant gruntą geopolimerinėmis injekcijomis. Geopolimerinės injekcijos padeda sumažinti grunto drėgmės sugėrimo laipsnį, o šalutinis injekcijų poveikis – statinio hidroizoliacija.


Raktažodžiai