Betoninių grindų stabilizavimas pramoniniuose ir žemės ūkio paskirties pastatuose | URETEK

Betoninių grindų stabilizavimas pramoniniuose ir žemės ūkio paskirties pastatuose

Pramoninių ir ūkinių pastatų grindys, įrengtos ant grunto, gali nusėsti.

Dangos iš atskirų betoninių plokščių neretai turi pažeidimų siūlių srityse, taip pat tokios plokštės gali išsikreipti dėl per stipraus poveikio eksploatavimo metu. Geopolimerai padeda atlikti betoninių grindų remontą ir atstatyti jų lygį nenutraukiant įmonės darbo ciklo.

Įrengtoms betoninėms grindims leidžiamas tik tam tikro lygio atskirų plokščių nusileidimas. Tokių grindų įrengimo metu prieš montažą turi būti tinkamai atlikti visi parengiamieji darbai. Jei tuo metu buvo padarytos klaidos, taip pat jei eksploatuojant grindys patyrė nenormuotą spaudimą, jas teks remontuoti, nes įsėdusios, deformuotos, perkreiptos plokštės kliudys normalų darbo procesą.

Betoninių grindų remontas ir sustiprinimas

Betoninėms grindims stabilizuoti, pakelti ir sutvirtinti taikomas metodas Slab Lifting. Šis metodas leidžia atlikti visišką betoninių grindų atstatymą per minimalų laiką. Skirtingai negu tradiciniai metodai, Slab Lifting nereikalauja betoninių plokščių, lentynų ir įrenginių demontavimo, o tai leidžia taupyti finansus ir laiką.

Slab Lifting metodas yra ypatingas tuo, kad atliekant geopolimerinių dervų injekcijas, krūvis betoninėms plokštėms tampa nebe trūkumu, bet privalumu. Tam tikrais atvejais net rekomenduojama prieš atliekant betoninių grindų pakėlimo ir stabilizavimo darbus įrengti patalpose naują techniką ir įrangą. Kai betoninės grindys yra apkrautos papildomai, lengviau nukreipti jėgas, atsirandančias atliekant geopolimerines dervų injekcijas, į žemutinius grunto sluoksnius. Tai leidžia pasiekti geresnę kokybę tankinant gruntą ir sutvirtinant betonines plokštes.

Kaip atliekamas betoninių grindų lyginimas

Betoninių grindų atstatymas taikant Slab Lifting metodą leidžia maksimaliai greitai atstatyti grindų atkarpas. Metodas leidžia išvengti prastovų, kurios kitais atvejais yra neišvengiamos dėl betono ardymo ir pakartotinio įrengimo. Tokiu būdu geopolimerinių dervų naudojimas turi minimalią įtaką užsakovo veiklai.

Betoninėms grindims pakelti, stabilizuoti ir išlyginti atliekamas geopolimerinių injekcijų ciklas. Injekcijos daromos per skylutes, kurių diametras 12–15 mm. Geopolimerų komponentai sumaišomi specialiuose kompaktiškuose įrenginiuose prieš pat injekcijų atlikimą. Iš karto po to, kai geopolimerų komponentai patenka į gruntą, jie pradeda dalyvauti cheminėse reakcijose ir plėstis. Dervos užpildo visas ertmes po betonu, išstumia iš pamatų grunto skysčius į kitus dirvožemio sluoksnius ir plečiasi silpniausių grunto atkarpų link.

Gruntas yra sustiprinamas iki 500 mm nuo geopolimerų įvedimo vietos. Šioje atkarpoje formuojasi naujas sluoksnis su savybėmis, leidžiančiomis betoninės plokštės pakėlimą. Pakėlimo arba išlyginimo procesas yra kontroliuojamas realiu laiku ± 1 mm tikslumu.

Grindų stabilizavimas šaldymo kamerose

Šaldymo ir sandėliavimo patalpoms keliami aukšti šilumos izoliacijos reikalavimai, kurie taikomi ir grindų šilumos izoliacijai. Įrengiant esamose patalpose šaldymo kamerą ne visada yra paprasta atlikti grindų šilumos izoliacijos darbus. Bet naudojant geopolimerus grindų išlyginimui ir sustiprinimui gaunama ir papildoma nauda – gerėja patalpos (grindų) šilumos izoliacija.

Šilumos izoliacija padidėja, nes leidžiant injekcijas, skirtas gruntui sustiprinti ir sutankinti, geopolimerinė medžiaga tolygiai pasiskirsto po betonu ir formuoja hermetišką sluoksnį su žemu šilumos laidumu. Tokiu būdu geopolimerai leidžia papildomai sutaupyti lėšas, kurios būtų skiriamos grindų šilumos izoliavimui.


Raktažodžiai