Pramoninių pastatų pamatų stabilizavimas ir sustiprinimas | URETEK

Pramoninių pastatų pamatų stabilizavimas ir sustiprinimas

Geopolimerai plačiai naudojami gamykliniams ir pramoniniams objektams atstatyti ir remontuoti.

Dervos, kurių pagrindą sudaro geopolimerinės medžiagos, tinka tiek veikiančių įmonių pastatų pamatų sutvirtinimui, tiek nenaudojamų objektų modernizavimui ir pritaikymui galingesnės įrangos naudojimui.

Pramoniniai ir gamybos objektai dažnai patiria apkrovas. Priklausomai nuo įmonės darbo ciklo ypatumų tai gali būti tiek statinės apkrovos, tiek ilgalaikis dinaminis poveikis.

Apkrovos sąlygoja grunto po pirmo aukšto grindų plokštėmis bei atskiromis pamatų dalimis sutankėjimą. Šis procesas neretai sukelia pamatų ir grindų nusėdimą, dėl ko gali būti pažeistos pastato konstrukcinės savybės. Nusėdimams pašalinti gali būti naudojamos geopolimerų dervų injekcijos po pastato pamatais arba po pirmo aukšto grindų plokštėmis.

Pastato konstrukcinių pažeidimų pašalinimas

Viena labiausiai paplitusių problemų, su kuria susiduriama gamyboje, yra susijusi su tiltinių kranų eksploatavimu. Kranu reguliariai perkeliami stambūs kroviniai, ir krano atramos patiria netolygias dinamines apkrovas. Dėl šios priežasties gruntas po vienomis atramomis gali sutankėti daugiau, nei po kitomis, o tai gali sąlygoti netolygų visos konstrukcijos nusėdimą. Jei krano atramos yra ir pastato laikančiosios konstrukcijos elementai, gali būti pažeista statinio geometrija ir atsirasti viso pastato sugriuvimo rizika.

Tam, kad būtų sustiprintas laikinasis pastato karkasas ir stabilizuota tilto krano būklė, į gruntą po nusėdusių atramų pamatais reikia atlikti geopolimerinių dervų injekcijas. Injekcijos gali pagerinti ne tik krano, bet ir viso pastato būklę.

Pramoninių pastatų pamatų sutvirtinimas

Grunto sustiprinimo injekcijas po pramoninių objektų pamatais galima atlikti netrikdant vykstančios veiklos. Injekcijos atliekamos nedideliais mobiliais įrenginiais, kurių pagalba geopolimerų medžiaga yra įvedama per technologinius gręžinius, pragręžtus pirmo aukšto grindyse arba prie pastato esančioje dangoje (grunte). Injekcijoms atlikti naudojami nedidelio skersmens (12 – 15 mm) vamzdeliai. Medžiagos struktūravimas ir sukietėjimas trunka tik kelias minutes.

Toks geopolimerų naudojimas gali būti efektyvus ir esant perteklinėms dinaminėms apkrovoms, nes geopolimerai yra elastingi ir turi savybę atgauti savo apimtis pasibaigus pertekliniam poveikiui.

Pramoninių objektų pamatų stiprinimas

Apleistų ir nenaudojamų pramoninių objektų modernizavimas neretai numato galingesnės įrangos naudojimą. Tokia įranga padidina pirmo aukšto grindų ir pastato pamatų apkrovas. Jei tokios apkrovos viršija leidžiamas ribines reikšmes, reikia sustiprinti gruntą po pirmo aukšto grindimis arba po pamatais.

Pamatams sustiprinti naudojamas geopolimerų giliųjų injekcijų metodas Deep Injection. Taikant šį metodą medžiagos įvedamos į gruntą pakankamai giliai. Be to, pirmo aukšto grindims sustiprinti galima taikyti injekcijas pagal Slab Lifting metodą. Injekcijas galima atlikti tiek prieš, tiek po naujų įrenginių įrengimo. Geopolimerai injektuojami į gruntą tol, kol grunto pagrindo laikančiosios savybės nepasieks reikiamų reikšmių.


Raktažodžiai