Polinių pamatų įrengimo ypatumai | URETEK

Polinių pamatų įrengimo ypatumai

Šiai dienai poliai yra ypač populiari pamatų technologija, dėl to jie plačiai naudojami ne tik pramoninių, bet ir privačių statinių statyboje.

Poliniai pamatai yra patrauklūs dėl mažų įrengimo kaštų bei dėl galimybės pasiekti efektyvų rezultatą per trumpiausią laiką.

Sraigtinis polis atrodo kaip atitinkamų išmatavimų vamzdis su mentėmis. Įsukant polį į gruntą statybininkai siekia padidinti bet kokio pastato konstrukcijos patvarumą ir stabilumą. Pamatai, kuriems įrengti buvo naudojami poliai, yra labai patvarūs, jų neišplauna gruntiniai vandenys, tokie pamatai nenusėda eksploatuojant. Polių naudojimas būna labai sėkmingas, dažnai jis kokybiškai ir finansiškai lenkia techniškai sudėtingą visišką pamatų pakeitimą. Atlikus tokius darbus atsiranda galimybę statyti virš poliais sutvirtintų konstrukcijų papildomus aukštus.

Kada patariama naudoti sraigtinius polius?

Reikia pažymėti, kad šis pamatų sustiprinimo būdas gali būti naudojamas bet kokiomis sąlygomis nepriklausomai nuo pastato geografinės padėties. Ant sraigtinių polių pamatų galima statyti metalo ir betonines konstrukcijas, ir šiais atvejais praktiškai nereikia atlikti žemės darbų. Be to tokių pamatų, įrengtų ant sudėtingų gruntų, sutvirtinimas dažnai viršija visus lūkesčius, nes darbai atliekami pakankamai greitai ir reikalauja minimalių darbo sąnaudų.

Bendrai kalbant, šiandien polių naudojimas laikomas pačiu optimaliausiu universaliu metodu, suteikiančiu galimybę greitai ir kokybiškai pagerinti konstrukcijų laikančiąsias savybes. Atstatytos konstrukcijos pakankamai ilgai atlaiko aplinkos poveikį.

Kokias užduotis galima išspręsti naudojant sraigtinius polius?

Pagrindinė sraigtinių polių užduotis – patikimas konstrukcijų sutvirtinimas probleminėse vietose ant nestabilių gruntų. Plačios mentės prie polio pagrindo leidžia padidinti atramos į gruntą plotį. Sraigtinių polių naudojimas garantuoja galimybę atlaikyti didesnį nei 20 tonų spaudimą. Poliai naudojami:

  1. Daugiaaukščių statinių laikančiosioms savybėms pagerinti. Poliai padeda paremti statinio pagrindą, jei statinio eksploatavimas neleidžia atlikti visiško pamatų pakeitimo.
  2. Seniesiems pamatams sustiprinti su galimybe statyti papildomus aukštus.
  3. Grunto po persikreipusiu arba nusėdusiu pastatu stabilizavimui. Polis įsukamas į žemę – tai leidžia itin pagerinti statinio pagrindo stabilumą.

Ar yra modernesnių pamatų sustiprinimo metodų?

Nepaisant nenuginčijamo sraigtinių polių populiarumo, šiuolaikinės technologijos siūlo kiek kitokį statinių sutvirtinimo ir pamatų laikančiųjų savybių pagerinimo metodą. „URETEK“ kompanijos metodas Deep Injection garantuoja grunto, ant kurio yra pastatytas pastatas, stabilizavimą vietoj pamatų sustiprinimo.

Kaip veikia šis metodas: į gruntą tam tikruose taškuose yra injektuojamos geopolimerinės dervos. Atlikus injekcijas, medžiagos plečiasi, didėja jo apimtis, mišinys išstumia iš grunto perteklinę drėgmę ir užpildo visas ertmes. Tokiu būdu problematiškas gruntas yra išlyginamas, pastato pagrindui suteikiamas papildomas stabilumas. Šis metodas leidžia ženkliai pagreitinti remonto procesų atlikimą, jis nenumato žemės darbų net avarinių pastatų remonto atvejais.


Raktažodžiai