Baseinų nusėdimų ir įtrūkimų pašalinimas | URETEK

Baseinų nusėdimų ir įtrūkimų pašalinimas

Betoniniuose baseinuose kartais pastebimas vandens lygio kritimas.

Per vasaros karščius tai galima paaiškinti natūraliu garavimu ir nepakankamu vandens padavimu.

Bet tenka susidurti ir su pavojingesnėmis situacijomis, kai dėl baseinų pamatų nusėdimo konstrukcijoje atsiranda įtrūkimų. Šią problemą padeda spręsti geopolimerų injekcijos.

Skirtingai nei kitų statinių, baseino konstrukcija nenumato galimybės net menkiausio betoninio sluoksnio nusėdimo. Jei dėl nekokybiško grunto sutvirtinimo arba per itin sudrėkusio pagrindo grunto baseinas vis dėl to pradėjo smukti, smulkių įtrūkimų atsiradimas betone yra praktiškai neišvengiamas. Atsiradę įtrūkimai lėtai praleidžia vandenį, o išbėgęs vanduo ir toliau blogina aplink baseiną esančio grunto būklę – galima avarinė situacija ir baseinas tampa nebetinkamu naudoti.

Baseino remontui nepakanka tik užtaisyti ir hidroizoliuoti betono įtrūkimus. Šis žingsnis neturės jokios įtakos pažeidimų atsiradimo priežastims. Jei įtrūkimo atsiradimo priežastimi tapo pagrindo grunto nusilpimas ir baseinas susmuko arba nusėdo, pirmiausia reikia išspręsti problemas, susijusias su gruntu ir pamatais.

Tokiais atvejais prieš šalinant įtrūkimus atliekami grunto stiprinimo ir, jeigu reikia, pamatų pakėlimo ir stabilizavimo darbai. Reikia pažymėti, kad šiuolaikinės „URETEK“ geopolimerų injekcijų technologijos suteikia galimybę atlikti visą būtinų darbų ciklą vos per 1 ar 2 dienas, be to šios technologijos nenumato žemės ir betonavimo darbų atlikimo.

Gilusis injektavimas

Laipsniškas betoninių baseinų įtrūkimų pašalinimas gali būti atliktas taikant gilųjį geopolimerų injektavimo metodą Deep Injection. Šis metodas leidžia užpildyti ertmes po baseinu specialiomis geopolimerų dervomis. Patekę į gruntą geopolimerai greitai plečiasi ir sustingsta, formuodami vertikaliai nukreiptą spaudimą. Tai suteikia galimybę sustiprinti nusilpusį ir itin sudrėkusį konstrukcijos pagrindo gruntą.

Be to, geopolimerai gali padėti sustabdyti nusėdimą ir stabilizuoti baseino padėtį bei, jei yra būtinybė, pakelti statinį į projektinį lygį. Dėl savo struktūros geopolimerai nereaguoja su vandeniu, jie tiesiog išstumia vandenį į šalia esantį gruntą. Tai leidžia naudoti geopolimerų dervas ne tik kaip grunto stiprinimo priemonę, bet ir kaip papildomą hidroizoliacinę medžiagą.

Užtaisyti įtrūkimus verta tik po grunto stiprinimo ir pamatų stabilizavimo darbų atlikimo.

Darbų atlikimo algoritmas

Geopolimerinių dervų injekcijos atliekamos per specialiai išgręžtus 12-15 mm skersmens gręžinius. Gręžiniai pragręžiami betone arba dangoje (grunte) pagal baseino perimetrą. Po injekcijų atlikimo gręžiniai yra greitai užtaisomi.

„URETEK“ geopolimerų dervų poveikis nėra kenksmingas. Šios dervos optimaliai tinka gruntui stiprinti, betoniniams statiniams pakelti ir išlyginti. Visi lygio keitimo darbai kontroliuojami realiuoju laiku. Kontrolei naudojami lazeriniai lygio nivelyrai (tikslumas iki ±1 mm).

Fizikinės ir cheminės geopolimerų charakteristikos leidžia medžiagai išlikti stabilia ilgą laiką net ir drėgnoje terpėje. Ši medžiaga yra chemiškai inertinė ir ekologiškai saugi bei patikrinta ilgalaikiu „URETEK“ kompanijos naudojimu įvairiuose pasaulio šalyse.


Raktažodžiai