Gamtinių ir dirbtinių vandens telkinių pakrantės zonos grunto sustiprinimas | URETEK

Gamtinių ir dirbtinių vandens telkinių pakrantės zonos grunto sustiprinimas

Dėl ypatingos struktūros, apsaugančios nuo reakcijos su vandeniu,  „URETEK“ geopolimerų  savybės išlieka stabilios ir drėgnoje terpėje. Tai leidžia naudoti geopolimerų dervas tvenkinių krantų sutvirtinimui.

Pastovus vandens poveikis lemia vandens telkinių krantų grunto, su kuriomis kontaktuoja vanduo, irimą. Šis procesas žinomas kaip vandens erozija. Statant pastatus vandens telkinio zonoje reikia atkreipti dėmesį į kranto grunto sutvirtinimą. Sutvirtinimų įrengimas yra būtinas ne tik didelių ežerų, jūros ar upės, bet ir bet kurių kitų, pvz., dirbtinių telkinių kranto zonose. Išvengti grunto išplovimo nulemtų padarinių ir kranto grunto susilpnėjimo galima naudojant „URETEK“ geopolimerų injekcijas.

Krantų sutvirtinimo specifika

Reikia pažymėti, kad dažnai kranto gruntui ir kranto linijai sustiprinti nėra teikiama pirmenybė, ir būtini darbai atliekami paskutiniai. Neretai kranto linija yra sustiprinama taikant laikinus sprendimus, pvz. išplautose vietose supilami skaldos arba kitos birios medžiagos pylimai.

Sprendimas atsisakyti rekonstruoti avarinį ruožą gali lemti būtinumą nuolat remontuoti kranto liniją, kas pareikalaus pakankamai didelių išlaidų. Nemažiau kainuos ir tradicinis kranto įtvirtinimų remontas, kurio metu naudojama sunkioji specialioji technika ir atliekami žemės darbai.

Alternatyvų kapitalinį kranto grunto sutvirtinimą galima atlikti naudojant „URETEK“ geopolimerus. Tokiu atveju sunkioji technika nereikalinga. Geopolimerinių dervų injektavimo darbams atlikti yra naudojamos nedidelės mobilios stotelės, kurios atlieka geopolimerinės medžiagos injektavimą į gruntą per 12–15 mm skersmens gręžinius.

Kaip atliekamas grunto sustiprinimas

Išplautos kranto linijos atkarpos ir sugriuvę kranto įtvirtinimai (pvz. akmeninės užtvankos) atstatomos taikant giluminio injektavimo metodą „Deep Injection“. Geopolimerai pagal numatytą darbų schemą injektuojami į 1,5 m arba didesnį gylį. Serija injekcijų, suleistų į skirtingą gylį, suformuoja grunte vandeniui nelaidų sluoksnį.

Geopolimerai įgauna reikiama patvarumą vos per 15 minučių. Per šį laiką jie pasiskirsto grunte ir suformuoja reikiamą vandeniui nelaidų įtvirtinimą, galintį atlaikyti pakankamai didelį krūvį. Geopolimerų struktūra apsaugo šią medžiagą nuo bet kokio kontakto su vandeniu ir leidžia ilgą laiką išlaikyti hidroizoliacines savybes.

Geopolimerų injekcijos gali būti atliekamos ne tik į kranto gruntą, bet ir tiesiai į supiltą iš akmenų ir riedulių kranto pylimą. Šiuo atveju geopolimerai užpildo tarpus tarp akmenų ir sukuria vientisą monolitinę struktūrą.

Ekologinis saugumas

Svarbus „URETEK“ geopolimerų dervų privalumas – jų savybė įgauti patvarumą ir drėgnoje terpėje. Be to, geopolimerai yra ekologiškai saugi ir visiškai inertiška medžiaga, nedaranti jokios įtakos tvenkinio biologiniam balansui.


Raktažodžiai

WhatsApp Icon Susisiekite su mumis WhatsApp
Nemokama konsultacija +370 6262 9990