Ne visi plyšiai vienodi. Prieš nustatant problemos priežastis svarbu įvertinti įtrūkimų tipą, matmenis ir išdėstymą | URETEK

Ne visi plyšiai vienodi. Prieš nustatant problemos priežastis svarbu įvertinti įtrūkimų tipą, matmenis ir išdėstymą

Ne visi plyšiai ir trūkimai yra vienodi. Prieš nustatant problemos priežastis ir galimas sprendimų kryptis, svarbu įvertinti plyšių tipą, matmenis ir išsidėstymą.

Atstatymo projekto sėkmės įvertinimas taip pat yra grindžiamas momentinių ir atidėtų privalumų, trūkumų ir rizikų vertinimu.

Sienų įtrūkimų tipai:

Labiausiai paplitę yra šie sienų įtrūkimų tipai:

– Vidiniai gipso kartono, tinko, mūro arba monolito įtrūkimai;

– Išoriniai plytų (kito tipo akmens) mūro, monolito arba išorinių sienų tinko įtrūkimai.

Netikėtas įtrūkimų atsiradimas (nepainioti su netikėtu plyšių pastebėjimu, nes Jūs galėjote tiesiog ilgai neatkreipti į plyšius dėmesio) Jūsų namo sienose gali būti konstrukcinės problemos požymis.

Smulkesni įtrūkimai pakankamai dažnai aptinkami sienose ir paprastai nesukelia nekilnojamo turto savininkams nerimo. Stambesni įtrūkimai, einantys nuo langų, durų angų arba pastato kampų, gali pranešti apie pamatų įkritimą, nusėdimą arba apie tai, kad pamatai prarado tvirtumą, dėl ko nusėdo visas pastatas arba jo dalis.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, ar įtrūkimas yra atviras ar ne, horizontalus ar vertikalus, zigzago, laiptų (pvz., plytų mūre) formos, ar jis atkartoja sandūrų linijas mazguose. Jei bent vienoje vietoje įtrūkimas per visą savo ilgį yra 5 mm arba didesnio pločio, taip pat jeigu pastebėjote pilną mazgo konstrukcijos išardymą (skiedinyje arbe cemente tarp plytų), rekomenduojama kreiptis į profesionalus. Kitais atvejais patariama atkreipti dėmesį į pakitimus, visais atvejais sudaryti stebėjimo planą, mažiausiai 1 kartą per mėnesį vykdyti konstrukcijos apžiūrą ir stebėti konstrukcijos būklę.

Atstatymo procesas

Jeigu pagrindinė problema yra nustatyta kaip nusėdimas arba laikančiųjų grunto savybių nusilpimas, visada būtina išnagrinėti kelis problemos sprendimo būdus, įskaitant tradicinius tvirtinimo metodus bei daug operatyvesnį, tausojantį, žadantį finansiškai naudingesnį rezultatą neinvazinį injekcijų metodą.

„URETEK“ dervos injekcijos sukurtos taikyti lokaliai, tiksliai apskaičiuotuose nusėdimo ir pagrindo susilpnėjimo zonose po konstrukcijomis. Dėl tokio proceso šis metodas padidina grunto laikančiąsias savybes ir labai tiksliai išlygina pastatą. Priklausomai nuo įtrūkimo krypties ir nuo pagrindo po namu būklės įtrūkimai sienose gali užsidaryti visiškai arba dalinai. Pagrindinis klausimas – ar gali konstrukcijai tikti tokia išlyginimo jėga? Dauguma namų ir konstrukcijų naudojant „URETEK“ technologiją gali būti išlyginti per vieną dieną. Technologijų taikymo procesas yra nuolat griežtai kontroliuojamas. Tikslumui užtikrinti naudojami lazeriniai lygio matuokliai.

Pigus būdas organizuoti stebėseną

Buityje stebėti konstrukciją padeda ne tik profesionalūs žymekliai, bet ir specialus indikatorius – juosta, kuri tvirtinama ant didesnių sienos įtrūkimų. Šis technikos specialistų naudojamas vizualusis indikatorius yra vienas iš matavimo metodų, padedančių atidžiai stebėti būklę per visą kontroliuojamą atstatymą arba stebėseną vykdymo laikotarpio. Net ne profesionalai gali pastebėti matomą juostos pasikeitimą, kurio priežastys – konstrukcijos  dalių, prie kurių yra pritvirtinta juosta, pasikeitimas arba deformacija. Juosta taip pat gali parodyti, kaip konstrukcija juda pamatų atstatymo metu bei pakilimo kryptį ir laipsnį.

Bet reikia nepamiršti, kad juosta yra labai jautri aplinkos sąlygoms. Drėgmė, išorės poveikis, temperatūros svyravimas gali pažeisti juostos tvirtinimą ir turėti neigiamos įtakos informacijos objektyvumui. Siekiant gauti geriausius ilgalaikius rezultatus po atstatymo darbų atlikimo „URETEK“ kompanija rekomenduoja organizuoti geodezinę pastato būklės stebėseną ir reguliariai vykdyti mazgų ir konstrukcijų apžiūrą.


Raktažodžiai