Parduotuvių ir sandėlių grindų nusėdimo pašalinimas netrikdant įmonių darbo veiklos | URETEK

Parduotuvių ir sandėlių grindų nusėdimo pašalinimas netrikdant įmonių darbo veiklos

Stambių sandėlių, prekybos centrų ir logistikos centrų betoninių grindų paviršius gali nusėsti arba išsikreipti.

Šiuolaikinės „URETEK“ geopolimerų injekcijų technologijos leidžia stabilizuoti ir pakelti grindų betonines plokštes neiškraustant patalpų ir nestabdant įmonės darbo.

Didelių sandėlių ir prekybos patalpų grindų betoninės plokštės turi būti pritaikytos kasdieniams stacionarių konstrukcijų krūviams. Betoninės grindys turi atlaikyti spaudimą, kurį sukelia pakrovėjai ir kita sandėlio technika. Jei yra viršijama leistina statinių arba dinaminių krūvių riba, taip pat jei pasikeičia grunto, esančio po betoninėmis grindimis, savybės (grunto nusilpimas dėl gruntinių vandenų lygio svyravimo, vandentiekio arba kanalizacijos avarija ir pan.), galimi betoninių plokščių nusėdimai arba išsikreipimai.

Tokie betoninių grindų pakitimai ne tik sukelia nepatogumų dėl prekybos ir sandėliavimo įrangos horizontalios padėties išsikreipimo, jie gali tapti avarinių ir pavojingų gyvybei situacijų atsiradimo priežastimi.

Sunkumai keliant ir stabilizuojant betonines plokštes

Deja, ne visada atskirų sandėlių ir prekybos patalpų betoninių grindų atkarpų nusėdimų ir išsikreipimų pašalinimas atliekamas laiku. Dažnai, kai naudojami tradiciniai betoninių grindų atstatymo metodai, reikalaujantys demontuoti plokštes tam, kad būtų sustiprintas gruntas, remontas atidedamas, nes savininkai patiria rimtus nuostolius dėl ilgalaikio prekybos ir sandėliavimo patalpų nenaudojimo.

Dažnai vietoj sisteminių grindų lygio atstatymo veiksmų savininkai apsiriboja trumpalaikėmis priemonėmis – naudoja įvairiausias atramas. Deja, bet toks problemos sprendimas gali vesti prie labai liūdnų pasekmių.

Grindų pakėlimas ir stabilizavimas naudojant geopolimerus

Pašalinti atskirų betoninių grindų atkarpų nusėdimą ir sustiprinti po betoninėmis plokštėmis esantį gruntą padeda „URETEK“ geopolimerų injekcijų technologijos.

Technologijos nenumato atskirų plokščių demontavimo, sunkios technikos naudojimo, žemės darbų atlikimo. Kad išlygintume betonines plokštes ir pašalintume nusėdimus, reikia tik užtikrinti geopolimerinių medžiagų įleidimą (injekcijas) pakankamai giliai į grunto pagrindą, esantį po grindimis (metodas Deep Injection) arba į tarpą tarp grunto ir betoninės plokštės (metodas Slab Lifting).

Įvestos geopolimerų dervos iš karto užpildo visas laisvas grunto ertmes, sutankina pagrindo gruntą ir vos per 15 minučių įgyja patvarumą. Minimos „URETEK“ geopolimerų injekcijų technologijos leidžia padidinti grunto laikančiąsias savybes iki 10,6 МPа.

Injekcijai atlikti nereikia demontuoti nusėdusių plokščių. Pakanka betone pragręžti keletą technologinių 12 – 15 mm skersmens gręžinių ir įstatyti į juos vamzdelius geopolimerinių medžiagų injekcijoms. Atliekant tokius darbus pagrindiniai „URETEK“ įrenginiai gali būti įrengti atstumu iki 120 m nuo darbo vietos.

Geopolimerinės medžiagos įvedimui naudojamos specialios žarnos, kurias nesunku išdėstyti tarpuose tarp lentynų ir kitų įrenginių (t. y., visiškai nebūtina atlaisvinti patalpų). Be to „URETEK“ geopolimerų dervų sukietėjimo greitis leidžia atlikti visą betoninių plokščių kėlimo ir stabilizavimo darbų ciklą naktį. Tais atvejais, kai reikia atlikti grindų pakėlimą darbo metu, nėra būtina stabdyti viso sandėlio arba visos parduotuvės veiklos. Įrangos mobilumas ir kompaktiškumas leidžia laikinai atskirti nedideles darbų zonas.

„URETEK“ technologijų pranašumai

Nusėdusių betoninių grindų stabilizavimo ir kėlimo procesas yra kontroliuojamas realiu laiku. Kontrolei naudojami specialūs lazeriniai nivelyrai, kurių tikslumas siekia ± 1 mm. Maksimalus pirmo aukšto grindų kėlimas gali siekti 20 cm. Be grindų lygio atstatymo, galimas pertvarų, besiremiančių ant nusėdusių plokščių,  įtrūkimų pašalinimas. Bendra grindų atstatymo darbų sąmata leidžia sutaupyti iki 25 – 35 % palyginus su tradiciniais metodais.


Raktažodžiai