Planuojamas gelžbetoninių konstrukcijų tvirtumo tyrimas apima atsparumo įtrūkimams tyrimą. Tokiu būdu statybininkai turi galimybę išsiaiškinti tiriamos medžiagos atsparumą įvairiems išorės ir vidiniams veiksniams. Šis rodiklis nurodo, per kiek laiko atsiranda pirmieji įtrūkimai. Kuo ilgiau konstrukcija nepraranda vientisumo, tuo aukštesnis medžiagos atsparumas įtrūkimams. Įtrūkimas didėja, kai įtampa ženkliai viršija slenkstinį medžiagos rodiklį.
Tikslų šio rodiklio įvertinimą gali garantuoti tik betono pavyzdžių ekspertizė. Tokia ekspertizė šiuo metu yra efektyviausias tyrimų metodas, leidžiantis tiksliai prognozuoti konstrukcijos stabilumą ateityje.
Veiksniai, galintys paveikti atsparumą įtrūkimams
Smulkių pažeidimų atsiradimą ir išsivystymą betone gali išprovokuoti išoriniai veiksniai: drėgmė ir temperatūra, taip pat pačios žaliavos savybės. Nustatant atsparumą įtrūkimams vertinami duomenys, susiję su medžiagos kokybe, elastingumu, susitraukimu ir kt. Taip yra svarbu pačio pastato konstrukcinės formos ir matmenys.
Reikia atkreipti dėmesį ir į cemento gamybos technologiją. Negreitai sustingstančios medžiagos daug rečiau provokuoja įtrūkimų atsiradimą.
Dėl išvardintų priežasčių klausimas dėl atsparumo įtrūkimams nustatymo gali būti laikomas kompleksišku, reikalaujančiu išsamaus tyrimo.
Betono atsparumo įtrūkimams pagerinimo būdai
Net mažų įtrūkimų betono konstrukcijose atsiradimas yra pakankamai grėsmingas požymis. Smulki destrukcija gali sąlygoti cemento nubyrėjimą ir armatūros apsaugos praradimą – atsiranda korozija, provokuojanti tolesnę destrukciją. Betonui sustiprinti gali būti naudojami šie metodai:
– įmaišymas į mišinį stiprinančių priedų;
– vandens įmagnetinimas;
– betono sudėties peržiūra;
– paviršiaus geležinimas;
– specialaus apsauginio sluoksnio, stabdančio įtrūkimų atsiradimą, sukūrimas;
– maksimaliai tinkančios tam tikram atvejui betono struktūros formavimas.
Pagrindinė užduotis ieškant optimalios betono sudėties – rasti reikiamą komponentų derinį, suteikiantį betono konstrukcijai maksimalų stiprumą.
Jeigu įtrūkimas vis dėl to atsirado
Prieš pradedant betoninių konstrukcijų remontą reikia nustatyti įtrūkimų atsiradimo priežastį. Galima išskirti du atstatymo darbų tipus:
– remontas ir konstrukcinių trūkumų pašalinimas;
– naujų konstrukcijų, visiškai pakeisiančių nusidėvėjusias, statyba.
Reikia pažymėti, kad šiuo atveju optimaliu įtrūkimų pašalinimo metodu būtų injekcijų metodas. Į probleminę zoną įleidžiamas specialus tirpalas. Apsauginio sluoksnio atstatymui ant paruošto paviršiaus paskirstomas iš anksto paruoštas statybinis mišinys.
Jei nesklandumai atsiranda dėl grunto defektų, reikia kuo skubiau spręsti problemą, stiprinant arba stabilizuojant esančius pagrindus.
„URETEK“ kompanijos specialistai turi visą įrangą, reikalingą betoninėms konstrukcijoms analizuoti, remontuoti ir atstatyti. Kiekvienas užsakovas, kuris kreipiasi į mūsų kompaniją pagalbos, gali tikėtis kokybiško visų problemų sprendimo.