Cementavimo (ir silikatizacijos) ir „URETEK“ technologijų palyginimas. Privalumai ir trūkumai | URETEK

Cementavimo (ir silikatizacijos) ir „URETEK“ technologijų palyginimas. Privalumai ir trūkumai

Dideliu „URETEK“ privalumu, lyginant su cemento skiedinių įvedimu į pagrindą, galima laikyti elastingumą.

Kai gruntai plečiasi / traukiasi (priklausomai nuo drėgmės lygio) cemento skiedinys trupa ir virsta dulkėmis, prarasdamas savo savybes. Cemento skiedinių įvedimas ir gruntų silikatizavimas netaikomi liosiniams ir daug organinių medžiagų turintiems gruntams. Priklausomai nuo grunto rūgštingumo ir drėgmės lygio, betoninių mišinių ir silikatinių tirpalų sustingimo laikas gali būti labai sunkiai apskaičiuojami. Cemento skiedinius neigiamai veikia smūgių ir vibracijų krūviai – skiedinys tampa milteliais. „URETEK“ medžiagos neturi šių trūkumų, nes yra elastingos ir nereaguoja su gruntu / nepatiria grunto cheminės sudėties įtakos. Visi komponentai, būtini reakcijai, sumaišomi suleidžiant injekciją, reakcijos laikas yra numatytas ir kontroliuojamas, reakcijos procesas nepriklauso nuo išorinių veiksnių.

Grunto sluoksniai, priklausomai nuo drėgmės kiekio, gali plėstis ir trauktis. Kai pamatų stiprinimui naudojamas betonas, formuojama kieta struktūra, kuri pradeda kilti ir leistis, kai keičiasi vandens kiekis grunte. Gruntui nuolat judant vertikaliai ir horizontaliai, atsiranda įtrūkimai, nukenčia pagrindo struktūros vientisumas. Grunto sluoksnių nevientisumas sustiprina objekto pažeidimų atsiradimo dinamiką.

Tam tikriems gruntų tipams yra uždrausta silikatizacija ir cemento skiedinių įvedimas. Pvz., šie metodai netaikomi liosiniems gruntams dėl juose esančio vandens, nes tokiuose gruntuose skiediniai negali įgauti reikiamų savybių. Tam tikrų gruntų cheminė sudėtis neleidžia silikatiniams ir cemento skiediniams įgauti reikiamo tvirtumo – skiediniai virsta minkšta mase, o tai dar daugiau blogina grunto laikančiąsias savybes.

Cementavimo (ir silikatizavimo kaip panašios pagal darbų atlikimo metodiką technologijos) privalumai:

  • Tai tradicinė inžinerinė technologija.
  • Turi platų inžinerinį pritaikymą, nes po Antrojo pasaulinio karo buvo parengta ir apginta daug šiai technikai skirtų teorinių darbų.

Cementavimo (ir silikatizavimo) trūkumai:

  • Procesas gali būti lėtas, nes rezultatas gali būti nenuspėjamas net ir po projekto patvirtinimo.
  • Darbų vykdymas yra labai nešvarus, nes skiesto cemento įvedimas nėra nuspėjamas. Tai gali paliudyti technikų, tiesiogiai vykdančių cementavimą, darbo drabužiai.
  • Imlus procesas, reikalaujantis didelio darbuotojų skaičiaus.
  • Rezultatai yra patikrinami tik laiku. Kitų galimybių, išskyrus laukimo ir stebėjimo, sprendimui patikrinti nėra.
  • Technologija netaikoma molingiems ir kitiems su laiku kintantiems gruntams kaip neišsprendžianti problemų.
  • Technologija nesuteikia numatomų konstrukcijų išlyginimo ir pakėlimo galimybių.

„URETEK“ sprendimas:

Naujesnis (nuo 1978 m.) bei jau patikrintas pastatų pamatų sutvirtinimo metodas. Numato ekologiškai neutralių dervų injekcijas, kurios suleidžiamos po pamatais per nedideles skyles (12 – 15 mm). Derva, suleista į gruntą, išsiplečia, užpildo ertmes ir sustingsta. Injekcijos atliekamos iki tol, kol namas arba kitas statinys bus pakeltas į reikiamą aukštį.

Procesas yra griežtai kontroliuojamas techninio personalo, kontrolei yra naudojami specialūs, labai jautrūs lazeriniai nivelyrai. Dervų formulės kruopščiai parenkamos pagal unikalias oro ir grunto sąlygas bei pagal inžinierių sprendžiamą užduotį.

„URETEK“ privalumai:

  • Švara ir tvarka: žemės darbai nėra reikalingi, tai reiškia, kad išvengiama purvo ir atliekų;
  • Operatyvumas ir greitis: dauguma projektų įvykdomi per viena–dvi dienas;
  • Klientas gali naudotis objektu atliekant darbus – darbo zonos paruošti nereikia.

„URETEK“ siūlo visame pasaulyje patikrintą pamatų tvirtinimo metodą ir daugiau nei 40 metų patirties Jūsų pačio svarbiausio turto ateities apsaugai.


Raktažodžiai

WhatsApp Icon Susisiekite su mumis WhatsApp
Nemokama konsultacija +370 6695 5888