Geležinkelių bėgių sustiprinimas ir stabilizavimas | URETEK

Geležinkelių bėgių sustiprinimas ir stabilizavimas

„URETEK“ geopolimerų injekcijų technologijos leidžia atlikti geležinkelio remontą trumpiausiais terminais nekeičiant traukinių eismo tvarkaraščio. Geopolimerų dervos sustiprina ir stabilizuoja nusėdusį geležinkelio balastą, išlygina ir, jei tai būtina, pakelia į projektinį lygį geležinkelio tunelių, stočių, pervažų ir depų betonines plokštes.

Geležinkelio transporto sistema susideda iš daugelio objektų: geležinkelių, tunelių, tiltų, stočių ir stotelių, depų, vagonų remonto gamyklų ir t. t. Visos šios konstrukcijos patiria tiesioginį traukinių eismo sukeliamą krūvį, aplinkos veiksnių ir gruntinių vandenų poveikį.

Geležinkelio įrengimo principai numato balasto sluoksnio formavimą geležinkelių bėgių įrengimui. Balastas gaminamas iš birių medžiagų (pvz., skaldos). Reguliarios bėgių ir balasto apkrovos gali sąlygoti netolygų balasto nusmukimą ir atskirų geležinkelio kelių atkarpų nusėdimą, dėl ko keičiasi atskirų bėgių padėtis ir, jei nusėdimas viršija leidžiamą ribą, geležinkelio kelio eksploatavimas tampa pavojingu. Grąžinti bėgius į saugią padėtį ir sustiprinti balasto sluoksnį galima vos per kelias valandas naudojant šiuolaikinius „URETEK“ geopolimerų injekcijų metodus.

Geležinkelio balasto stabilizavimas

Naudojant geopolimerus galima sustiprinti gruntą po geležinkelio keliu ir likviduoti balasto nusėdimą be konstrukcinių elementų (bėgių ir pabėgių) demontavimo. Tokiais atvejais bėgiams stabilizuoti nereikia atlikti papildomo balasto medžiagos pylimo. Pakanka geopolimerų dervų injekcijų tiesiai į balasto prizmę arba į gruntą ja. Geopolimerų medžiagos išsiplečia ir sukuria vertikaliai nukreiptą spaudimą, būtiną grąžinti bėgius į projektinį lygį.

Gelžbetoninių plokščių pakėlimas

Tam tikruose susisiekimo ruožuose (pervažos, tuneliai, stotys, stotelės, depai ir t. t.) bėgių poros yra montuojamos ant gelžbetoninių plokščių. Šios plokštės taip pat gali nusėsti dėl grunto vandenų lygio pakitimų ir drenažo sistemų darbo trikdžių, lemiančių grunto po plokštėmis išplovimą ar susilpnėjimą.

„URETEK“ technologijos leidžia išlyginti ir stabilizuoti betonines atkarpas, sustiprinus po jomis esantį gruntą. Grunto stiprinimo injekcijos atliekamos per gręžinius, pragręžtus betono plokštėje. Technologija nenumato plokščių ir bėgių demontavimo. Giluminis grunto stiprinimas po gelžbetoninėmis plokštėmis atliekamas pagal Deep Injection metodą, plokštėms pakelti ir išlyginti naudojamas metodas Slab Lifting.

Geopolimerų injekcijų atlikimo specifika

Injekcijoms atlikti balaste arbe gelžbetoninėje plokštėje pragręžiami 12–15 mm skersmens gręžiniai. Geopolimerinė medžiaga pateikiama per žarnas ir suleidžiama vamzdelius. Iš karto po suleidimo geopolimerinė medžiaga pradeda plėstis, užpildo grunto ertmes ir tuštumas, kas padeda pakelti ir išlyginti konstrukcijas. Elementų pakėlimo procesas kontroliuojamas realiuoju laiku lazeriniais nivelyrais.

Geopolimeras įgyja reikiama patvarumą vos per 15 minučių, ir tai leidžia atlikti visus darbus per trumpiausią laiką, nekeičiant eismo grafikų.


Raktažodžiai

WhatsApp Icon Susisiekite su mumis WhatsApp
Nemokama konsultacija +370 6262 9990