Nusėdimas – dažna istorinių pastatų problema atsirandanti dėl pastato amžiaus, statyboje naudotų medžiagų ar laikui bėgant besikeičiančių gruntinių sąlygų. Istorinių pastatų nusėdimų tvarkymas reikalauja subtilios pusiausvyros tarp pastato istorinių savybių išsaugojimo ir užtikrinimo, kad jie išliks saugus ir stabilus.
Sėdimas atsiranda tuomet, kai po pastatu nusėda arba pasislenka gruntas, dėl ko sujuda pamatai ir pastatas tampa nestabilus. Netvarkomas nusėdimas gali sukelti konstrukcijų pažeidimus, įtrūkimus ar net pastato griūtį.
Istorinių pastatų nusėdimų taisymas naudojant geopolimerinių dervų injektavimo technologiją reikalauja aukšto lygio žinių ir patirties. Svarbu dirbti su profesionalų komanda, kuri išmano istorinių pastatų išsaugojimą ir gali užtikrinti, kad tvarkymo procesai nepakenks istorinėms pastato savybėms.
Patyrusi URETEK Baltic komanda supranta unikalius iššūkius, susijusius su istoriniais kultūros paveldo pastatais. Norint užtikrinti pastato saugumą ir stabilumą ypatingai daug dėmesio skiriame nuodugniam planavimui ir teisingam injektavimo etapų parinkimui. Organizuojant darbus svarbiausia yra užtikrinti, kad parinkti metodai ir medžiagos nepažeistų konstrukcijų bei nepakeistų istorinių pastato savybių.
URETEK geopolimerinių dervų injekcijų technologija yra efektyvus istorinių pastatų pamatų stiprinimo metodas. Technologija apima specializuotos geopolimerinės dervos įpurškimą į gruntą po pastatu. Patekusi į gruntą medžiaga stipriai plečiasi ir sukietėja, kartu stabilizuoja dirvožemio sluoksnius bei tokiu būdu užkerta kelią galimiems tolesniems pastato sėdimams.
Istorinio pastato pamatų stiprinimo procesas, naudojant geopolimerinių dervų injektavimą, paprastai apima šiuos žingsnius:
- Analizė ir įvertinimas: Mūsų ekspertų ir inžinierių komanda įvertins reikiamo silpno grunto mastą ir sudarys geriausią planą kaip jį sustiprinti naudojant geopolimerinių dervų injekcijas.
- Pasiruošimas: Į gruntą po pastatu išgręžiamos 10-16 mm skylės bei įstatomi injektavimo vamzdeliai.
- Injekcijos: Geopolimerinės dervos bus injektuojamos į reikiamus grunto sluoksnius naudojant specialią įrangą. Derva išsiplės ir sukietės, stabilizuodama dirvožemį ir užkirsdama kelią vėlesniems sėdimams. Esant galimybei grindys ir/arba pamatai bus pakelti atgal į numatytą aukštį.
- Stebėsena: Pastatas bus stebimas, siekiant užtikrinti, kad silpno grunto problema buvo sėkmingai išspręsta ir buvo pasiektas reikiamas pastato stabilumas.
Geopolimerinių dervų injektavimo technologija gali būti taip pat naudojama siekiant sustabdyti istorinių paminklų sėdimą. Paminklai dažnai pagaminti iš medžiagų, kurios yra trapesnės už šiuolaikines statybines medžiagas ir reikalauja kruopštaus bei atidaus darbo, kad būtų išvengta didesnių pažeidimų rekonstravimo metu. Geopolimerinių dervų injektavimas yra minimaliai invazyvus bei efektyvus būdas stabilizuoti gruntą po istoriniais paminklais ir užkirsti kelią tolesniems jų sėdimams. Dervos įpurškiamos tiesiai į žemės sluoksnius po paminklu, užpildant tuštumas ir stabilizuojant gruntą.
Geopolimerinių dervų injektavimo procesas istorinio paminklo nusėdimui tvarkyti yra panašus į procesą, naudojamą istoriniams pastatams. Tai apima nusėdimo masto analizę bei įvertinimą, paminklo paruošimą injekcijoms, dervų injektavimą ir stebėjimą, siekiant užtikrinti, kad darbai atlikti sėkmingai ir paminklas yra stabilus.
Vienas iš pagrindinių geopolimerinių dervos injektavimo technologijos pranašumų yra tai, kad darbams atlikti nereikalinga sunki technika ar kasimo darbai, o injektavimo procesas nekelia vibracijų, tad atliekami darbai nekenkia istorinio pastato ar paminklo konstrukcijoms. Tai yra gerokai ekonomiškesnis ir mažiau trikdantis sprendimas nei tradiciniai pamatų tvarkymo metodai.
Verta paminėti, kad visos URETEK geopolimerinės dervos, naudojamos injektavimo procese, turi reikiamus aplinkosaugos ir saugos sertifikatus, todėl tai yra saugus ir tvarus pasirinkimas.
Susisiekite su mūsų specialistais nemokamai konsultacijai ir pastato nešančiųjų konstrukcijų įvertinimui.
Susisiekite su mumis